Mistrz Liverpoolu poprawiony przez swojego delfina City

0 635

Pozbawiony w tym roku podwójnego tytułu mistrza Anglii przez Liverpool, Manchester City dokonał niewielkiej, ale znaczącej zemsty, korygując (4-0) bardzo bladego Czerwonego w czwartek, 32 dnia Premier League.

Mimo 20 punktów różnicy między obiema drużynami, wynik ten nie ma realnych konsekwencji, nawet jeśli mógłby pozbawić ludzi Jürgena Kloppa niektórych historycznych rekordów, jedynych bramek ich końca sezonu.

Konsoliduje również miejsce delfina City, który jest teraz 11 punktów przewagi nad Leicester (3. miejsce).

Mając tydzień między porażką City z Chelsea (2-1), która definitywnie pokonała Liverpool, a tym meczem, można by pomyśleć, że The Reds mieliby czas na odzyskanie świętowania pierwszego tytułu od 30 lat.

Ale sposób, w jaki eksplodowali po straceniu pierwszego gola, pomimo pierwszych 20 minut jakości, sugeruje, że przynajmniej psychologicznie dogoniła ich dekompresja.

Złośliwa kara uzyskana przez Raheema Sterlinga przed Joe Gomezem - który przylgnął do pierwszego meczu w listopadzie, a następnie kilka dni później, w selekcji, powodując zawieszenie napastnika na mecz - spowodował zmianę meczu .

Kevin de Bruyne przejął kontrolę nad prawą stopą (1-0, 25 miejsce).

Dziesięć minut później Sterling znalazł się na końcu znakomitej kontry, łącząc kontrolę nad przedłużeniem lewej i małej piłki między nogami Gomeza, aby podwoić stawkę (2-0, 35).

Tuż przed przerwą to samorodek Mancuni Phil Foden (20 lat) trafił w sedno, ponownie po serii podań, które zmniejszyły obrońców Czerwonych do rangi widzów (3-0, 45).

- Ciężki wynik -

Nigdy za Jürgena Kloppa Liverpool nie osiągnął przerwy z trzema bramkami. Ostatni precedens wrócił do straconego 6-1 w Stoke na rozkaz Brendana Rodgersa w mas 2015, gdzie wynik był już 5-0 w przerwie.

Pomimo demonstracji Obywateli pod koniec pierwszego okresu, wynik był poważny na przełomie.

Mohamed Salah dotknął tej kwoty w 20. minucie, po strzale na ziemi, i już zmusił Edersona do parowania po bardzo dobrej sekwencji kontrolnej / siatkówki w pełnym wyścigu od 4. minuty.

Najpewniejszym sygnałem, że Liverpoolu nie było w czwartek wieczorem, był brak jego reakcji, kiedy wrócił z szatni lub w niewytłumaczalnej porażce Sadio Mané, który otrzymał niesamowitą piłkę od Jordana Hendersona dziesięć metrów od bramki bez zdejmowania go lub kontrolowania (54e).

Z boku Jürgen Klopp wydawał się bardziej zirytowany niż naprawdę zły na dominację, której doświadczali jego gracze.

Czwarty gol, po strzale Sterlinga odbijanego w bramkach przez Alexa Oxlade-Chamberlaina, kiedy nie wydawał się niekoniecznie celowany, ostatecznie pozostanie dość anegdotyczny (4: 0, 66.).

Podsumowując, ta niewielka korekta jest może nawet błogosławieństwem dla Kloppa.

Daleko od podważania wspaniałego sezonu The Reds w lidze, przypomina im, że różnica w konkurencji nie jest „tak naprawdę” o 20 punktów i że w następnym sezonie wszyscy zaczną na tej samej linii.